Syksy Keski-Uudenmaan Muodostelmaluistelijoissa

9.8.2022

Syyskausi on täällä taas!

Kilpailevat joukkueemme ovat jo aloittaneet harjoitukset kesätauon jäljiltä ja seuraavaksi on harrasteryhmien vuoro. KeMun harrasteryhmät: lasten muodostelmaluistelun kehitysryhmä MiniKiteet, sekä nuorten- ja aikuisten Muokkaklubi aloittavat syyskauden lauantaina 13.8.2022 Keravan jäähallilla. Kumpaankin ryhmään otetaan uusia luistelijoita, tule siis kokeilemaan ilmaiseksi millaista luistelu olisi harrasteryhmissämme! Lisätietoja saat MiniKiteitä koskevissa asioissa vastuuvalmentajalta Viiviltä: viivi.kemu@gmail.com ja Muokkaklubiin liittyvissä asioissa seuramme puheenjohtajalta Liisalta: puheenjohtaja.kemu@gmail.com . Ilmoittautumaan pääset tästä! 


Jääkiekkoseura KJT Hockey:n kanssa yhteistyössä toteuttama Luistelukoulu Luikkarit starttaa 22.9.2022. Luistelukoulu Luikkarissa harjoitellaan monipuolisesti luistelussa tarvittavia taitoja hauskojen leikkien ja harjoitteiden parissa. Luistelukoulu on torstaisin klo 17.00-18.00 Keravan harjoitusjäähallissa. Luistelukoulun syyskauden, eli 12 kerran (22.9.-15.12.2022) hinta on 85€. Ensimmäinen kokeilukerta on ilmainen. Lisätietoja saat Viiviltä: viivi.kemu@gmail.com . Ilmoittautumaan pääset tästä!